იდეიდან შედეგამდე – „ძველი ნივთების მწვანე სიცოცხლე“
ბათუმის სამედიცინო აკადემიაში გაიმართა სტარტაპ კვირეულის „ძველი ნივთების მწვანე სიცოცხლე“ შემაჯამებელი შეხვედრა, სადაც მონაწილეებმა წარადგინეს, როგორ განახორციელეს კონკურსში გამარჯვებული იდეები და რა შედეგები მიიღეს.
პროექტის ფარგლებში ძველ და გამოუსადეგარ ნივთებს ახალი დანიშნულება მიენიჭა. მონაწილეთა ინიციატივით გადამუშავებული მასალების გამოყენებით მოეწყო აკადემიის აივანი და მოსასვენებელი სივრცე, რომელიც დღეს უკვე სტუდენტებისა და თანამშრომლებისთვის სასიამოვნო და ეკომეგობრულ გარემოს ქმნის.
შემაჯამებელ შეხვედრაზე გუნდებმა საკუთარი გამოცდილება, განხორციელებული სამუშაოები და მიღწეული შედეგები აუდიტორიას გაუზიარეს.
• გამარჯვებული გუნდები:
• „ლავანდა“
„Silent Innovators“
მადლობას ვუხდით CENN-ს მხარდაჭერისთვის. პროექტი განხორციელდა ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის „ცირკულარული ქალაქები და რეგიონები საქართველოში“ ფარგლებში და კიდევ ერთხელ გვაჩვენა, რომ ინოვაციური იდეები, გუნდური მუშაობა და გარემოზე ზრუნვა რეალურ ცვლილებებს ქმნის.

From idea to result – “Green life of old things”
A summary meeting of the Startup Week “Green life of old things” was held at the Batumi Medical Academy, where the participants presented how they implemented the winning ideas in the competition and what results they achieved.
As part of the project, old and useless things were given a new purpose. At the initiative of the participants, the Academy’s balcony and relaxation area were arranged using recycled materials, which today creates a pleasant and eco-friendly environment for students and employees.
At the summary meeting, the teams shared their experience, the work they did and the results they achieved with the audience.
• Winning teams:
• “Lavender”
“Silent Innovators”
We thank CENN for its support. The project was implemented within the framework of the EU-funded project "Circular Cities and Regions in Georgia" and once again showed us that innovative ideas, teamwork, and care for the environment create real changes.